Strona głównaFAQRegulaminGrupyRejestracjaZaloguj się, by sprawdzić wiadomościProfilZaloguj

[ Cło ] Ile Prezentów z Japonii do Polski jak to liczyć?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Forum Japonia :: Japonia    
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m_icha_l

Post Wysłany: Sob Lis 18, 2006 12:19 am   Odpowiedz z cytatem
Wiatm

Mam pytanie odnośnie prezentów. W niedługim czasie wyjeźdzam do Japonii i moje pytanie czego i ile moge przywieźć
Moi znajomi i rodzina chca tyle prezentów a sam też chce sobie przywieźć jakis fajny aparat i laptop.
Tylko problem w tym że nigdzie nie umie znaleźć informacji na temat co i ile można ze soba zabrać z Japonii do Polski

Pozdrawiam serdecznie
Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanashii

Post Wysłany: Sob Lis 18, 2006 12:04 pm   Odpowiedz z cytatem
"Wykaz towarów zwolnionych z cła: ubrania, artykuły toaletowe, przedmioty osobistego użytku oraz przedmioty potrzebne do wykonywania zawodu podczas pobytu w Japonii. Alkohol i wyroby tytoniowe mogą bez cła wwozić osoby dorosłe (po ukończeniu 20. roku życia) w następujących ilościach: 3 butelki alkoholu (1 butelka = ok. 760 cc), cygara (100 szt.), papierosy (400 szt.), inny rodzaj tytoniu (500 g); ponadto 2 uncje perfum (1 uncja = ok. 28 cc), prezenty i przedmioty osobiste­go użytku (w ilości nie wskazującej na to, że są przeznaczone na sprzedaż), których łączna wartość (w cenach z kraju zakupu) nie przekracza 200 tys. JPY"

http://www.odyssei.com/pl/travel/japonia.php#8

Jeśli chcecie robić jakieś zakupy sprzętu komputerowo-elektronicznego (aparaty cyfrowe, laptopy, kamery, itp.) korzystajcie najlepiej z second handów, gdzie można nabyć sprzęt za ułamek jego wartości w stanie idealnym, a do tego całkiem dobrej klasy, bo to co w Japonii wychodzi z użycia, u nas jest zazwyczaj ostatnim krzykiem techniki. Tylko uwaga - po przekroczeniu pewnej kwoty możecie zostać zmuszeni na lotnisku zapłacić cło, więc wcześniej dowiedzcie się dokładnie jakie to kwoty, aby nie mieć potem problemów.

http://www.pl.emb-japan.go.jp
Powrót do góry
m_icha_l

Post Wysłany: Sob Lis 18, 2006 1:02 pm   Odpowiedz z cytatem
Kanashii napisał:
prezenty i przedmioty osobiste­go użytku (w ilości nie wskazującej na to, że są przeznaczone na sprzedaż), których łączna wartość (w cenach z kraju zakupu) nie przekracza 200 tys. JPY"

Czyli moge liczyć że jakiś aparat albo laptop jak prezent dla żony lub znajomych do tej kwoty 200 000 JPY po za taką kwotę moge kupic kilkanaście laptopów a wątpie żeby mnie puścili na granicy
Ja chciałbym kupić 3-laptopy i nowy aparat bo mam starego nikona i myślałem też o jakims telefonie

Kanashii napisał:
Jeśli chcecie robić jakieś zakupy sprzętu komputerowo-elektronicznego (aparaty cyfrowe, laptopy, kamery, itp.) korzystajcie najlepiej z second handów, gdzie można nabyć sprzęt za ułamek jego wartości w stanie idealnym, a do tego całkiem dobrej klasy

A czy możesz mi wytłumaczyc co to są te second handów bo niewiem jak to rozumieć czy jako Komisy nasze polskie
Jade z pracy na szkolenie bedziemy w mieście TOCHIGI to jest podobno okolo 80km od TOKIO Czy tam będą te second handy

Czy jak kupie kamere albo laptopa nieważne że na ich zasilaczu pisze do 110V bo w polsce mozna dokupić nowy tylko tak co by pasowało wejscie do sprzetu czy sa kompatybilne z 230V

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam że tak tyle pytań naraz ale wyjazd stał sie tak niespodziewanie a ciężko uzyskac tak fachowe informacje jak tutaj

Pozdrawia
Michał
Powrót do góry
Kanashii

Post Wysłany: Sob Lis 18, 2006 1:40 pm   Odpowiedz z cytatem
Cło jest opłatą pobieraną przez państwo na granicy przy imporcie pewnych towarów.
Cło pobierane może być w celu:
• Zwiększenia wpływów do budżetu państwa
• Ochrona rynku wewnętrznego i rodzimych producentów przed towarami wyprodukowanymi za granicą

Czyli reasumując płacisz 2x podatek za sprzęt który sprowadziłeś z zagranicy. W kraju w którym dokonałeś zakupu oraz u nas.

Cytat:
[...] laptop jako prezent dla żony lub znajomych do tej kwoty 200 000 JPY po za taką kwotę mogę kupić kilkanaście laptopów a wątpie żeby mnie puścili na granicy

Ostatnio zatrzymali jednego takiego co woził 4 laptopy do polski a ich nie przedstawił w kontroli celnej.

Cytat:
A czy możesz mi wytłumaczy co to są te second handów

second hand - towar z drugiej reki

Cytat:
Czy jak kupie kamere albo laptopa nieważne że na ich zasilaczu pisze do 110V

Wtedy lepiej zaopatrzyć się w przejscówki

http://e-platnosci.23.pl/faq.htm
http://www.mgip.gov.pl/Wi...lo_USA.htm
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0357.htm
http://forums.ebay.pl/thr...2560363394
http://www.eony.pl/wysylka.html
http://pdaclub.pl/view.php?news_id=6063

Tyle z mojej strony
Powrót do góry
m_icha_l

Post Wysłany: Sob Lis 18, 2006 3:39 pm   Odpowiedz z cytatem
a jak kupie laptop i kamere w tych sklepach second hand za kwote przypuśmy 5000JPY to cło place z tej kwpty czy duzo wyższej np. 30000JPY

Martwi mnie to chce sobie kupic tam laptop, kamere, aparta i telefon ale jak mam placic jakies cło to olaboga juz sam niewiem

Czy nie mozna kupic coś dla siebie i nieplacić cła nie mowie o pamiątkach typu wachlarz figurki itp. ale własnie taki sprzęt
Może tez sa takei regulacje że jak sprzęt jest dla mnie to nie place cła co
A jak wyśle paczke do polski w której bedzie kamera cyfrowa tez bede plaic cło
Strasznie to skompikowane Wspanmiały Kraj słynący z najlepszej techniki wyworząc sprzęt z drugiej ręki musze płacić cło

Pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
slawek15

Post Wysłany: Sro Lis 22, 2006 8:57 pm   Odpowiedz z cytatem
m_icha_l napisał:
a jak kupie laptop i kamere w tych sklepach second hand za kwote przypuśmy 5000JPY to cło place z tej kwpty czy duzo wyższej np. 30000JPY

Martwi mnie to chce sobie kupic tam laptop, kamere, aparta i telefon ale jak mam placic jakies cło to olaboga juz sam niewiem

Czy nie mozna kupic coś dla siebie i nieplacić cła nie mowie o pamiątkach typu wachlarz figurki itp. ale własnie taki sprzęt
Może tez sa takei regulacje że jak sprzęt jest dla mnie to nie place cła co
A jak wyśle paczke do polski w której bedzie kamera cyfrowa tez bede plaic cło
Strasznie to skompikowane Wspanmiały Kraj słynący z najlepszej techniki wyworząc sprzęt z drugiej ręki musze płacić cło

Pozdrawiam
Michał

Laptop za 5000 jenów?????!!!! Nie żartuj.
5000 jenów to w dużym przybliżeniu 150 złotych. Za to nie kupisz nawet aparatu. Dobry laptop kosztuje co najmniej 150000 jenów i to w Akihabarze.
Poza tym możesz mieć duuuże problemy z przewozem takiej ilości sprzętu nie tyle ze względu na cło, ale na chociażby wagę. Warto się dowiedzieć, ile trzeba dopłacać za dodatkowe kilogramy bagażu w danej linii lotniczej (np. ja lecialem w tym roku SASem i za 1kg było 250zł!!! a nie była to najtańsza taryfa bynajmniej)

Mamy pytanie: czy będziesz na szkoleniu w Isuzu??
Bo z tego, co słyszałem od znajomej, która tam pracuje, to właśnie przyjmują Polaków na szkolenia.
Po prefekturze Tochigi nie oczekuj zbyt wiele. Tam NIC nie ma, a słyszałem, że sama fabryka gorsza od tej w Polsce.

Pozdrawiam
Powrót do góry
m_icha_l

Post Wysłany: Czw Lis 23, 2006 10:29 am   Odpowiedz z cytatem
Zgadza sie
Bede tam na szkoleniu z Isuzu
A możesz doradzić gdzie sie udać jakie miejsca odwiedźic itp
Wiesz różnie mówią jedni chwalą że jest tam w fajnie w Tochigi a inni że to zwykłe miasto

a sory ale o tym laptopie mówiełem wiesz taki stary żeby tylko internet podłączyć

Pozdrawiam
Jakbyś mógł podać namiary gdzie moge uyskać pomoc
Michal
Powrót do góry
slawek15

Post Wysłany: Sob Lis 25, 2006 7:34 pm   Odpowiedz z cytatem
Ja w Tochigi nie byłem co prawda, ale jak już wspomniałem moja znajoma tam pracuje. No ale ona mieszka w Tokio, więc może to miało wpływ na jej ocenę tej prefektury.

Tochigi jest rzut beretem od Tokio, można stamtąd dojechać do stolicy szybko i sprawnie. A jak już się jest w Tokio, to miejsc do odwiedzenia jest mnóstwo. W zależności, co cię interesuje. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ale zanim wybierzesz się do Tokio plecam bardzo Nikko, leżące właśnie w prefekturze Tochigi. Znajduje się tam mnóstwo ciekawych zabytków (chramy, pagody, itp.) Bardzo ciekawe miejsce również ze względu na krajobrazy. W około jest też dużo gorących źródeł (onsen), warto tamm również zajrzeć.
Trudno mi powiedzieć, co warto zobaczyć. Zwłaszcza jeśli chodzi o wielkie miasta Japonii, jak Tokio. Dobrym rozwiązaniem byłby zakup przewodnika, żeby móc się na coś zdecydować już przed wyjazdem. Tymbardziej, że ze względu na szkolenie nie będziesz miał pewnie dużo czasu.
Co do zakupu elektroniki, to koniecznie w Akihabarze. Ceny niskie, wybór ogroooomny i do tego mnóstwo promcji oraz artykułów niedostępnych w Polsce/Europie.
Ja byłem w Japonii 3 miesiące, w tym 9 ostatnich dni w Tokio i traktowałem ten pobyt raczej jako zabawę, przez co nie zwiedziłem tyle, ile chciałem, ale i tak nie mogę narzekać.

Wspominałeś też coś o wysyłaniu paczki do Poslki - otóż odradzam. Znam osoby, które tak zrobiły, bo nie miały innego wyjścia, ale koszt takiej paczki jest dość duży, co w przypadku jakichś tańszych rzeczy się nie opłaca a w przypadku rzeczy drogich dochodzi jeszcze ryzyko uszkodzenia (dlatego za nic nie wysyłaj elektroniki paczką, chyba że coś w stylu dobrze zapakowanego aparatu)

Życze miłego pobytu w Japonii i jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pytaj.
Aha jak już tam będziesz i spotkasz Anię Morawską, to pozdrów ją ode mnie :-)
Powrót do góry
Kanashii

Post Wysłany: Pią Gru 01, 2006 7:12 pm   Odpowiedz z cytatem
Ja właśnie wróciłem z małego urlopiku w Atenach i miałem trochę nad bagażowego Alku. Nic się nie przyczepili, wszystko upchane w torbach tylko kłódkę rozwalili i trochę porzucali po lotnisku bagażem . Możesz laptopa jako podręczny do torby upchać tylko musi działać do aparatu się nie powinni przyczepić jeden do torby jeden do samolotu jeden dla taty jeden dla mamy w ręke. Pozostaje jeszcze strefa bezcłowa na lotnisku w Japonii tam tanio można zakupić to i owo teoretycznie. Nie wiem nie byłem jeszcze w kraju jena mam nadzieje iż już niedługo
Powrót do góry
slawek15

Post Wysłany: Pią Gru 01, 2006 7:26 pm   Odpowiedz z cytatem
Kanashii napisał:
Pozostaje jeszcze strefa bezcłowa na lotnisku w Japonii tam tanio można zakupić to i owo teoretycznie. Nie wiem nie byłem jeszcze w kraju jena mam nadzieje iż już niedługo

No właśnie najśmieniejsze jest to, że strefa bezcłowa (przynajmniej na Naricie) wcale nie jest tania! Ba, jest nawet dużó drożej niż w Akihabarze, gdzie też są sklepy bezcłowe.
Jak dla mnie trochę dziwne, bo na innych lotniskach, gdzie byłem, było zgoła inaczej.

Ostatnio zmieniony przez slawek15 dnia Sro Gru 06, 2006 9:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Basiakrol

Post Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 3:25 am   Odpowiedz z cytatem
witam!

Mam takie pytanie, bo mieszkałam tu w japonii jakiś czas i teraz jadę do polski. Chce wysłać komputer stacjonarny używany który kopiłam w japonii. Chce wysłać go w paczce droga lotnicza na mój polski adres czy będę musiała płacić cło?

Komputer jest używany ale kupiony jakieś 6 miesięcy temu wiec mam oryginalny karton. Mam nadzieje, ze się nie przyczepia? Co o tym myślicie?

Pozdrawiam, czekam na odpowiedz.
Powrót do góry
Akiko Yoshitomi

Post Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 8:51 am   Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze NIE WYSYŁAJ w oryginalnym pudełku!!!
Jeśli komp zostanie wysłany w takim pudełku to na cle pomyślą, że jest nowy i wlepią ci dodatkowe koszty.
Klawiatura i inne duperele też nie powinny być w pudłkach tylko w puchi-puchi czy reklamówkach.
Po drugie, nie lepiej wysłać same "flaki" z komputera? Paczka będzie mniejsza.
Jesli będziesz wysyłać wyślij paczką lotniczą a nie NIE EMSem! EMSy ostatnio lądują na cłach, natomiat nie do każdej "zwykłej" paczki zagladają.

A i jeszcze jedno, na deklaracji z poczty powinna byc informacja, że jest to Twój osobisty sprzęt i że nie jest nowy.

.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Japonia :: Japonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1